zakup firmy

Poprowadzimy za Ciebie wszystkie etapy
zakupu innego podmiotu.

Red Herring wspiera również inwestorów i przedsiębiorców w powiększaniu portfolio należących do nich firm. Oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie, począwszy od ustalenia czy akwizycja to najlepsza droga do rozwoju, poprzez analizę kierunków zakupowych, selekcję dostępnych opcji, ocenę kompatybilności przedsiębiorstw z planami rozwojowymi, prowadzenie negocjacji i finalizację transakcji.

Zakup firmy to poważna decyzja, wymagająca spokojnej, chłodnej oceny, wieloaspektowej analizy, rozważenia różnych wariantów zakupu bądź inwestycji, estymacji przyszłych zysków i efektów synergii. Nie jest to także proces pozbawiony emocji – dynamika negocjacji potrafi wciągnąć, zaangażować emocjonalnie i przesłonić cel. Zdecydowanie zachęcamy do zainwestowania w nasze wsparcie na każdym etapie procesu zakupu przedsiębiorstwa.

Znamy to od podszewki

Jako firma, która uczestniczyła w dziesiątkach procesów sprzedaży przedsiębiorstw, znamy typowe mechanizmy psychologiczne kierujące działaniami właścicieli firm, którzy chcą je sprzedać. Ta wiedza pozwala niejednokrotnie przełamać impas w negocjacjach i lepiej dostosować ofertę zakupu do oczekiwań i faktycznych potrzeb sprzedających.

W każdej transakcji zakupowej warto zachować spokój i chłodny osąd, by z jednej strony nie odrzucić ciekawej oferty, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się atrakcyjna, z drugiej zaś – nie dać się ponieść emocjom i pamiętać, że jeśli coś wygląda zbyt dobrze by było prawdziwe, to zapewne tak jest.

Obejrzyj:
Masz pytania?

Zapytaj!