Początek

Od czegoś trzeba zacząć. Poniżej znajdziesz kroki, które musimy wspólnie wykonać, żeby rozpocząć sprzedaż Twojej firmy, jak również podstawowe kroki w trakcie właściwej sprzedaży. Zwróć uwagę, że nie ma wśród tych kroków wyceny przedsiębiorstwa. Wycena w żaden sposób nie jest potrzebna, a nawet przeszkadza w sprzedaży.

Kontakt z Red Herring

Jak zacząć? Po prostu: napisz lub zadzwoń do nas, żebyśmy wiedzieli, jakiego wsparcia potrzebujesz. Podczas krótkiej bezpłatnej rozmowy powiemy Ci, czy Twoja firma jest sprzedawalna i czy potrafimy Ci realnie pomóc. Na tym etapie możesz chcieć (ale nie musisz!) skorzystać z naszych płatnych konsultacji, jeśli na przykład chcesz się dowiedzieć, jak zwiększyć wartość swojego biznesu w celu przyszłej sprzedaży lub jeśli już zgłosił się do Ciebie nabywca i chcesz wiedzieć co robić.

Oferta od Red Herring

Na podstawie rozmowy, o ile będziemy mogli Ci pomóc, w ciągu maksymalnie 1 dnia przygotujemy ofertę współpracy wraz z projektem umowy i ogólnych warunków. Z oferty dowiesz się co i za ile otrzymasz w ramach współpracy z nami.

Akceptacja warunków

Jeśli przedstawimy Ci ofertę współpracy, wtedy decyzja jest po Twojej stronie. Możemy się spotkać, żeby omówić oraz potwierdzić warunki, albo podpisać umowę zdalnie.

Początek Współpracy

Współpracę rozpoczynamy od wzajemnego poznania siebie i Twojej firmy. W trakcie inicjalnego spotkania dowiesz się także, jak wygląda przebieg całego procesu i czego oraz kiedy możesz się spodziewać.

Przygotowania

Przygotowania do sprzedaży są niezbędnym i bardzo ważnym etapem. W ich trakcie zbudujemy strategię typowania nabywców, czyli do kogo iść z ofertą sprzedaży Twojej firmy.Stworzymy także dokumentację transakcyjną, którą wykorzystamy do tego, aby zachęcić odpowiednich nabywców do udziału w naszym procesie transakcyjnym.Mimo, że na dalszych etapach zawsze będziemy brali udział w każdym spotkaniu, to niezbędnym elementem jest przygotowanie wszystkich udziałowców/właścicieli sprzedawanego podmiotu do udziału w spotkaniach i interakcjach z nabywcami. Etap PRZYGOTOWANIA zajmie nam wspólnie ok. 2-3 miesiące.

Wyjście w Rynek

Po odpowiednim przygotowaniu czas na rozpoczęcie aktywnych kontaktów z zaakceptowaną przez Ciebie listą potencjalnych nabywców. W Red Herring nie korzystamy z nieefektywnych form, takich jak marketing szeptany, rozgłaszanie plotek na temat sprzedawanej firmy czy ogłoszeń w internecie. Dopóki się da, nie ujawnimy tożsamości Twojej ani Twojej firmy. Na tym etapie chodzi nam o wyłuskanie tych potencjalnych nabywców, którzy są gotowi na poważne zaangażowanie się w proces w postaci spotkania ze sprzedającymi. Etap WYJŚCIE W RYNEK potrwa ok. 2 miesiące.

Spotkania z Nabywcami

Poprzedni etap zaowocuje nam spotkaniami z zainteresowanymi nabywcami. Sama chęć spotkania jest silnym sygnałem zakupowym. W 50% przypadków, nabywca z którym się spotkaliśmy złoży ofertę zakupu. Co warto podkreślić, w żadnym kroku do tej pory nie potrzebowaliśmy i nadal nie będziemy potrzebowali wyceny przedsiębiorstwa. Oferent składa ofertę według swojego uznania. Obok ceny pojawiają się bowiem inne ważne parametry transakcji. Etap SPOTKANIA Z NABYWCAMI może potrwać 1 do 2 miesięcy.

Negocjacje

W kolejnym kroku negocjujemy całą transakcję. To nie tylko cena, ale wszystkie istotne parametry transakcji, o których nie sposób tutaj napisać. Ten etap wieńczymy podpisaniem Listu Intencyjnego po ok. 1-2 miesiącach pracy.

Due Diligence

Za organizację due diligence odpowiada kupujący, z którym już na zasadzie wyłączności finalizujemy transakcję. Sprzedający ma dostarczyć dokumentację finansową, podatkową oraz prawną na bazie której audytorzy sprawdzą stan sprzedawanego przedsiębiorstwa. DUE DILIGENCE jest trudnym organizacyjnie etapem procesu i może potrwać od 2 do nawet 4 miesięcy.

Negocjacje i Zamknięcie Prawne

Po potwierdzeniu, że wszystko jest dobrze lub wyjaśnieniu wątpliwości, strony przystępują do negocjowania dokumentów prawnych. ZAMKNIĘCIE PRAWNE nie nastąpi wcześniej niż po 2-3 miesiącach od zakończenia due diligence.

Jak możemy zacząć

Poprowadzimy w Twoim imieniu wszystkie
etapy procesu transakcyjnego

Klienci często pytają nas, co tak naprawdę dla nich zrobimy. Odpowiedź jest prosta. Wykonamy wszystkie czynności zmierzające do sprzedaży danego podmiotu z wyłączeniem obsługi prawnej i podatkowej. Skoordynujemy jednak również te prace i polecimy odpowiednich prawników i podatkowców. 

Najważniejsze, żebyśmy nawiązali kontakt. Dzięki temu szybko się dowiesz, czy masz szansę na sprzedaż swojej firmy i czy my potrafimy w tym pomóc. Jak zacząć? Skorzystaj z formularza poniżej, a w ciągu kilku godzin będziesz wiedzieć, na czym stoisz. 

Zrób pierwszy krok

Umów się na bezpłatną rozmowę