Czym jest NDA?

NDA, czyli Non-Disclosure Agreement, to umowa o zachowaniu poufności

NDA to kluczowy dokument, który powinien być podpisany z każdym potencjalnym nabywcą. Nawet takim, który ma się dowiedzieć, że w ogóle mamy w planie sprzedaż firmy.

Odpowiednie NDA jest niezbędne – to jasne. Jednak to, w jaki sposób, jakie i w jakiej kolejności informacje będziemy sączyli o sprzedawanym biznesie, jest najważniejsze dla zachowania bezpieczeństwa zbywanego podmiotu.

Ważne, aby zawsze pamiętać o kilku kwestiach:

  • finalnie do transakcji może nie dojść;
  • potencjalna motywacja nabywcy to zdobycie informacji;
  • firma obejrzana do cna przez najbliższego konkurenta i ostatecznie nie kupiona przez niego traci wartość na rynku w oczach innych kupujących.

Żeby mądrze zarządzić tematem poufności w trakcie sprzedaży firmy potrzebujesz wyczucia, doświadczenia i udziału strony trzeciej. Najlepiej doradcy transakcyjnego, takiego jak Red Herring. Zgłaszając się do nas, możesz mieć pewność, że informacje na temat Twojej firmy będą ściśle tajne. A ujawnianie ich będzie się odbywać w określonej kolejności i pod pełną kontrolą. Wszystko po to, aby finalizacja transakcji była dla Ciebie jak najbardziej korzystna.

Umów się na konsultację, podczas której przeanalizujemy dokładnie, na jakim etapie procesu sprzedaży jesteś obecnie oraz których dokumentów potrzebujesz. Przygotujemy je dla Ciebie, tak aby cała transakcja przebiegła bezpiecznie i z jak najlepszym skutkiem dla Twojej firmy.

Więcej treści na temat sprzedaży biznesu znajdziesz na naszym kanale YouTube prowadzonym przez Tomasza Jakowieckiego, CEO Red Herring:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *